Zemědělství

Kofola rozšiřuje prodej čerstvých potravin. Její síť UGO, vlastnící síť obchodů se zdravou výživou,  přebírá výrobu salátů od firmy Titbit. UGO tím rozšíří portfolio prodávaných produktů i počet odběratelů a také významně navýší výrobní kapacitu.

Vítězem tendru státního podniku Lesy ČR na lesnické práce a prodej dřeva pro roky 2016 až 2020 se stala společnost Uniles ze skupiny Agrofert. Nejlepší cenovou nabídku podala na 12 z celkem 57 soutěžených územních jednotek.

Státní podnik Lesy České republiky vypsal čtyřletý tendr na nákup terénních automobilů nižší třídy, dohromady za 290 milionů Kč bez DPH. Předpokládá, že on sám pro svoje revírníky postupně nakoupí několik desítek vozů.

Společnost De Heus z Běstovic na Orlickoústecku plánuje v následujících letech více než zdvojnásobit produkci krmných směsí na 200 000 tun ročně. Pomoci jí v tom má nedávno otevřená nová výrobna za téměř 200 milionů Kč.

Státní podnik Lesy ČR se v červnu chystá vypsat pětiletý tendr na lesní práce, těžbu a prodej dřeva od roku 2016. Jeho odhadovaná hodnota je 2,7 miliardy Kč. Tendr nebude úplně stejný jako tendry v předcházejících letech.

Společnost Preol postaví ve svém areálu v Lovosicích na Litoměřicku nový provoz na výrobu řepkového šrotu. Jeho kapacita bude 80 000 tun krmiva ročně. Celkové investice do projektu mají dosáhnout částky 200 milionů Kč.

Vítězem půlmiliardového tendru státního podniku Lesy ČR na lesní práce a těžbu dřeva od 1. července 2015 je společnost Opavská lesní. Firma podala nejlepší cenovou nabídku na čtyřech z celkem deseti soutěžených jednotek.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz