Zdravotnictví

Modernizace a rozšíření pražského Institutu klinické a experimentální medicíny za tři čtvrtě miliardy korun by měly být hotovy v roce 2021. Záměr výstavby nových pavilonů úspěšně prošel posuzování vlivu na životní prostředí na pražském magistrátu.

Největší čistě český výrobce generických léků olomoucký Farmak je už třetím rokem na vzestupu. Firma už nyní dodává léky bezmála do padesáti zemí světa a plánu se větší měrou uplatnit na nových trzích.

Jak informuje server E15, český výrobce bylinných zubních přípravků a léčivých vín, firma Herbadent, plánuje růst na desetinásobek současných tržeb. Vyšší tržní podíl mají firmě zajistit také nové investice, které již začala realizovat.

Jediným vlastníkem třinecké společnosti Walmark, která vyrábí potravinové doplňky a vitaminy, se stal fond Mid Europa Partners. Doposud mu patřil poloviční podíl. Transakci ještě musí schválit orgány pro ochranu hospodářské soutěže.

Třinecký výrobce potravinových doplňků Walmark koupil většinový podíl ve společnosti Valosun, která je v České republice jedničkou na trhu probiotik. Cílem transakce, jejíž hodnota nebyla zveřejněna, je další růst obou firem.

Americká společnost Nanotherapeutics koupila závod společnosti Baxter v Jevanech ve středních Čechách a po více než roce v něm znovu zahájí farmaceutickou výrobu. Nyní nabírá zaměstnance. Zprávu přinesl server E15.

Termální lázně zkrachovalé společnosti Dům pohody v Chrastavě na Liberecku jdou znovu do dražby. Vyvolávací cena se snížila na 47 milionů Kč včetně DPH. Aukce, kterou organizuje společnost Naxos, proběhne 2. září v Praze.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz