Stavebnictví

Z rakovnické stavební firmy odešel začátkem roku po 26 letech její zakladatel Jaroslav Froněk. Svůj podíl prodal konkurenční společnosti Imos Brno, kterou kontroluje skupina vlastníků v čele s Jiřím Rulíškem. Ta se začátkem února stala jediným vlastníkem firmy Froněk.

Jeden z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin, firma P-D Refractories, schválila plán rekonstrukce výrobní linky na keramické komínové roury ve Svitavách. Dojde k její úplné přestavbě a k nasazení automatických linek a robotů.

V průmyslové zóně v Rumburku by mohla vzniknout skladovací a výrobní hala, kde by mohlo pracovat ve třísměnném provozu až 500 lidí. Záměr nyní zveřejnila skupina Accolade, která už postavila v Česku a Polsku dvacítku průmyslových projektů.

V polovině roku 2018 se začne v Českých Budějovicích se stavbou nového multifunkčního centra. Náklady na výstavbu nového komplexu činí 312 milionů korun. Demolice původní haly se uskuteční v květnu, výstavba má skončit v červnu roku 2019.

Do několika měsíců hodlá společnost Metrostav Development podepsat smlouvu o akvizici nového kancelářského projektu. Současně připravuje další investici v Praze 3, která se bude týkat bytů i kanceláří.

Pro český Metrostav je severní Evropa stále významnějším trhem. Kromě tunelů tam postaví i most. Firma působí od roku 2006 na Islandu, nejnověji získala už čtvrtou zakázku v Norsku. Podíl Norska, Islandu a Finska na obratu Metrostavu byl loni pět procent.

V Praze sídlícímu developerovi P3 se podařil první průnik do Itálie s projektem výstavby na míru. Automobilka Lamborghini a výrobce motocyklů Ducati si u něj objednali stavbu nového logistického centra poblíž Boloni.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz