Potravinářství

Pivovar Starobrno, který patří do skupiny Heineken, uvařil loni nejvíce piva za 140 let své existence. V letošním roce bude investovat do automatizace nebo zvyšování bezpečnosti v brněnském pivovaru, například do rozsáhlé rekonstrukce chladicího systému.

Pivovar Budějovický Budvar letos investuje kolem 600 milionů korun, asi o sto milionů méně než loni. Zprovozní nové logistické centrum, zvýší kapacitu stáčírny plechovek a dokončí stavbu ležáckých sklepů. Řekl mluvčí Budvaru Petr Samec.

Firma Efaflex CZ, která vyrábí v Olší u Tábora průmyslová vrata, dodala přes 30 vrat pro Budějovický Budvar. Zakázka do nového areálu pivovaru měla hodnotu 6,6 milionu korun. Společnost letos plánuje investice ve výši 80 milionů korun do výrobních prostor.

Největší český výrobce těstovin Europasta je po letech na vzestupu. Díky investicím do technologií a příklonu zákazníků k mírně dražším kolínkům, vřetenům či špagetám se těstárna dostala ze ztráty. Firmě z Hané se na sklonku roku podařilo dostat do Rakouska.

Společnost Viscofan vyrábí víc než dřív a navyšuje tržby na 6,4 miliardy korun. Výrobce střívek pro masný průmysl má před sebou investici přibližně za 150 milionů korun. Převážná většina jeho produkce směřuje na export.

Vizovický výrobce ovocných destilátů odstartoval po letech příprav výstavbu projektu nazvaného Distillary Land, tedy muzeum ovocnářství a výroby ovocných destilátů. Investice bude 150 milionů korun, což pro podnik znamená rekordní jednorázovou investici.

Budějovický Budvar chce postavit vlastní parní plynovou kotelnu, do které hodlá investovat 52 milionů korun. Chce tak mít alternativu dodávek tepla. Firma již získala souhlasné stanovisko k posouzení vlivů na životní prostředí EIA.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz