Ostatní

Brněnské obchodní centrum Futurum v čele s hypermarketem Tesco, které vzniklo v roce 2001, má nového majitele. Čeští investoři ze skupiny Opifer plánují nemovitost od základů přestavět. Celková investice bude jedna miliarda korun.

Opavský závod farmaceutické společnosti Teva má nového externího provozovatele energetiky a správce budov. V příštích třech letech bude tyto služby opavské pobočce poskytovat společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO.

Tendr na modernizaci fyzické ochrany elektrárny JE Dukovany vypsal ČEZ už předloni, ale dodavatele dosud nevybral. Stavba přitom měla začít už v únoru, aby podnik stihl splnit požadavky atomového zákona. ČEZ chce mít vše hotovo do podzimu 2019.

Soutěž na dodávku 213 tramvají pro polské hlavní město se bude opakovat, arbitrážní soud z ní však vyloučil původně vítěznou nabídku plzeňské firmy Škoda Transportation. Podle arbitra nabídka Škody neodpovídala důležitým podmínkám soutěže.

Investiční skupina slezského podnikatele Rudolfa Bochenka BR Group koupila v Polsku textilní společnost Stradom. Továrna na tkaniny a polypropylenové příze je jednou z mála společností, která přežila transformaci a privatizaci na počátku 90. let.

Jednodušší a rychlejší výrobu speciálního auta pro tělesně postižené osoby umožní šestimilionová investice do výrobních technologií firmy Elbee Mobility z Moravičan na Šumpersku. Téměř polovinu nákladů na investici pokryla dotace z evropských fondů.

Americká společnost Moog kupuje brněnského výrobce speciálních elektrických motorů a generátorů VUES. Cena dosahuje 53 milionů eur. Transakce, kterou ještě musí schválit regulační orgány v Německu, bude vypořádána v hotovosti.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz