Finance

Passerinvest Group podnikatele Radima Passera je developerem BB Centra – areálu převážně kancelářských budov v Praze-Michli. Většinu z nich tato společnost rozprodala realitním investorům. V posledních letech ale Passer budovy postupně skupuje.

V Letňanech na místě nevyužívaného areálu vznikne nová městská čtvrť. Investor Michael Saran a jeho investiční skupina Odien chtějí dát novou tvář areálu Avie v pražských Letňanech, kde se v minulosti vyráběly nákladní vozy.

Za nejúspěšnější český start-up jsou světoví zájemci ochotni zaplatit částku převyšující deset miliard korun. Kiwi je nejrychleji rostoucí firmou v regionu střední a východní Evropy a je jednou z mála, která je plně zaměřená na globální trh.

Plzeňskou strojírenskou skupinu Škoda Transportation koupí investiční skupina PPF Petra Kellnera. PPF za stoprocentní podíl v plzeňské firmě podle odhadů zaplatí víc než deset miliard korun, smlouva má být podepsána o víkendu.

Orco Property Group prodalo pozemky v areálu bývalé továrny Prokop společnosti ČSOB Pojišťovna. Ta na místě postaví novou centrálu. Pojišťovna nevyužije celou rozlohu areálu, část plánuje prodat a umožnit tak výstavbu jiným firmám.

Petrochemický holding Unipetrol chce investovat tři miliardy korun do chemičky Spolana, kterou loni koupil. Zvažuje také zachování provozu nejstarší polyetylenové jednotky v Záluží u Litvínova, kterou měla původně nahradit nová jednotka za 8,5 miliardy.

Finanční skupina Arca Capital rozšiřuje svoje aktivity na Ukrajině. Její místní dceřiná společnost se dohodla na spojení sil s ukrajinsko-polskou stavební společností UPS a firmou Invest Service Ukraine, která pomáhá zahraničním zájemcům s investicemi v zemi.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz