Energetika

Energetický gigant ČEZ letos investuje do modernizace jaderné elektrárny Temelín 900 milionů korun. Jde o 60 investičních akcí, jež zahrnují modernizace, posilování bezpečnosti a zvyšování výkonu. Další téměř miliardu korun dá letos Temelín do údržby.

Majitelé plzeňské Škody Investment a.s. prodali solární elektrárnu FVE Tuchlovice na Kladensku, která měla předloni zisk 49 milionů korun. Elektrárnu koupil čínský China Central and Eastern Europe Fund, který sídlí v Lucembursku.

Projekt na stavbu nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany v Třebíči představila podnikatelům i zástupcům obcí společnost Atmea. Jde o společný podnik francouzské Areva a japonské Mitsubishi Heavy Industries (MHI).

Zastupitelé Plzně schválili fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou, která patří do holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského. EPH získá v nově vytvořeném společném podniku 35procentní podíl a zbytek bude mít město.

Do ČEZ ESCO už patří deset dceřiných společností a zaměstnává přes 1600 zaměstnanců. ČEZ při akvizicích hledá firmy, které mají potenciál růstu, nemají však dostatečné lidské nebo kapitálové kapacity. Nyní kupuje podíl ve čtyřech takových firmách.

ČEZ projekční firmu Škoda Praha prodává již téměř rok. Cennou devízou firmy jsou její reference, včetně těch jaderných. O společnost se zajímá několik velkých mezinárodních společností včetně ruského Rosatomu a korejské firmy KEPCO.

Skupina Solar Global postaví příští rok na Prostějovsku největší bateriové úložiště energie ve střední a východní Evropě. Systém bude mít kapacitu deset megawatthodin Bude tak zhruba desetkrát větší než podobná zařízení, která dosud v Česku vznikají. 

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz