Doprava

Železničáři budou modernizovat trať mezi Lovosicemi a Českou Lípou. Opravovat budou mosty, propustky, přejezdy, zabezpečovací zařízení a stanici Žalhostice. Realizace stavby za zhruba jednu miliardu se předpokládá v letech 2020 až 2022.

Nákladní dopravce ČD Cargo vypsal dvě velké zakázky na rozšíření svého parku nákladních vozů.  ČD Cargo neuvedlo očekávanou hodnotu kontraktu, jde ale řádově o stamiliony korun: nový vůz Eas stojí zhruba 1,7 až 1,9 milionu korun.

Desítky milionů chtějí letos České dráhy investovat do modernizace pendolin. Letos chystají vypsat výběrové řízení na nové vagony za 20 miliard korun. Nové vozy společnost plánuje nasadit na trase Praha-Brno-Bratislava-Budapešť.

České dráhy do konce roku vyhlásí soutěže na nové vlaky za dvacet miliard korun. Jedním z důvodů je snaha uspět v boji s konkurencí po částečném otevření železničního trhu v roce 2019. S vítězi v celkem sedmi výběrových řízeních dopravce uzavře rámcové smlouvy.

Železniční trať v úseku Veselí nad Lužnicí – Doubí získala kladný posudek o vlivu na životní prostředí EIA. Přiblížila se tak rozsáhlé rekonstrukci, jejíž začátek předpokládá Správa železniční a dopravní cesty na září příštího roku. Práce mají probíhat tři roky.

Plzeňská Škoda Electric dodá do Hradce Králové devět trolejbusů za 120 milionů korun. Půjde o "krátké" dvanáctimetrové vozy Škoda 30 Tr vybavené bateriovým pohonem určeným pro části města, kde není trolejové vedení. Vozy budou dodány příští rok.

Jaroslav Strnad, vlastník společnosti Czechoslovak Group, prodává logistickou firmu Nika. Kupcem je holding Šmídl ze Žamberka s obratem přes miliardu korun, který akvizicí zdvojnásobí počet svých vozidel.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz