Zprávy

Brněnské obchodní centrum Futurum v čele s hypermarketem Tesco, které vzniklo v roce 2001, má nového majitele. Čeští investoři ze skupiny Opifer plánují nemovitost od základů přestavět. Celková investice bude jedna miliarda korun.

Opavský závod farmaceutické společnosti Teva má nového externího provozovatele energetiky a správce budov. V příštích třech letech bude tyto služby opavské pobočce poskytovat společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO.

Tendr na modernizaci fyzické ochrany elektrárny JE Dukovany vypsal ČEZ už předloni, ale dodavatele dosud nevybral. Stavba přitom měla začít už v únoru, aby podnik stihl splnit požadavky atomového zákona. ČEZ chce mít vše hotovo do podzimu 2019.

Kunovická firma Aircraft Industries (AI) zahájila sériovou výrobu letounu L 410 NG, modernizované verze legendárního letounu. Jeho vývoj trval osm let a stál více než půl miliardy korun. První stroj by měl putovat k zákazníkovi v Rusku.

Kopřivnická společnost Tatra Metalurgie dodá komponenty pro převodovky za zhruba 200 milionů korun německé skupině Volkswagen. Jde o první kontrakt, který je podle předsedy představenstva a generálního ředitele Pavla Svoreně začátkem dlouhodobé spolupráce.

Soutěž na dodávku 213 tramvají pro polské hlavní město se bude opakovat, arbitrážní soud z ní však vyloučil původně vítěznou nabídku plzeňské firmy Škoda Transportation. Podle arbitra nabídka Škody neodpovídala důležitým podmínkám soutěže.

Investiční skupina slezského podnikatele Rudolfa Bochenka BR Group koupila v Polsku textilní společnost Stradom. Továrna na tkaniny a polypropylenové příze je jednou z mála společností, která přežila transformaci a privatizaci na počátku 90. let.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz