Jiří Fiala – jednatel PILSEN TOOLS s.r.o.

Kombinace solidní tradice a inovátorského přístupu je dobrým základem pro udržení pozic na globálních trzích i v době hospodářské recese.

Společnost PILSEN TOOLS s.r.o, známá na světových trzích především jako výrobce a prodejce otočných hrotů, upínacího nářadí, měřidel, řezných nástrojů a vstřikovacích forem, vychází z dlouhé tradice strojírenské výroby plzeňské Škodovky, jejíž počátky sahají do začátku 20. století. Její výrobky pracují na všech kontinentech. Nyní se intenzivně věnuje inovaci výrobního sortimentu a rozvoji nového oboru.

Jaký je hlavní cíl společnosti pro rok 2014?

Zásadními  cíli vlastníka i managementu společnosti je dále budovat sebevědomou, zdravou firmu, která se opírá nejen o tradici, odborné technické  zázemí, ale i o inovace, na kterých velice úzce spolupracuje  s tuzemskými i zahraničními univerzitami. Rovněž jsme zapojena do řešení úkolů v rámci dotačních programů Evropské unie. 

Jak byste stručně charakterizovat vaše současné výrobní zaměření?

Výrobkové portfolio má dvě základní linie, a to linii výrobků přesného strojírenství se zaměřením na nástroje a energetiku a  linii fixačních a manipulačních prvků  pro výrobu a přepravu výrobků  až 250 tun.

Co nové připravujete pro zákazníky?

V oblasti přesného strojírenství  jsme v posledních šesti měsících  intenzivně vyvíjeli  inovovanou řadu otočných  hrotů nové generace nazvaný "SILVER LINE", která posouvá užitnou hodnotu tohoto výrobku  o několik řádů výše.  Mimořádný ohlas měl tento inovovaný výrobek například u  našich amerických a kanadských zákazníků.

Dalším intenzivně se rozvíjejícím oborem je konstrukce a výroba fixačních a manipulačních prvků pro přepravu a výrobu zpravidla velkých celků, jako jsou generátory, turbíny či zařízení pro petrochemický průmysl.

Proč se soustředíte právě na tuto oblast?

Přepravní a podpěrné konstrukce, nosníky, otáčedla a přípravky jsou výrobky, které jsou nepostradatelné pro naše obchodní partnery jako doplněk jejich vlastní produkce. Stále platí, že také obal prodává a nejen prodává, ale zajišťuje i bezpečnou manipulaci a chrání přepravovaný výrobek. V mnohých případech dobře provedená přepravní konstrukce usnadní manipulaci a dopravu nebo dokonce bez ní není manipulace ani možná.

Co konkrétně zákazníkům v oblasti přepravních konstrukcí nabízíte?

Každá ocelová přepravní konstrukce dostává od nás na cestu tzv. „rodný list“,  obsahující materiálový atest, defektoskopii svarů, statický výpočet. U některých nosníků provádíme i zkoušku se zatížením s příslušným přetížením. Přepravní konstrukce vyrábíme do hmotnosti přepravovaného břemene 200 000 kg, po dohodě je možné i na větší zatížení. Na těchto přepravních konstrukcích spolupracujeme velice intenzivně s firmou DM Dřevovýroba MF a.s. Pro hmotnost 150 000 kg a  200 000 kg byla u nás rovněž vyrobena otáčedla pro manipulaci s výrobky při jejich kompletaci. Pro menší hmotnost, tedy 16 000 kg, jsme vyrobili otáčedlo, na kterém se  otáčí válce o výchozí teplotě 1 000 ºC při procesu vzduchového kalení.

Kde v České republice jsou vaše výrobky nasazeny?

Například při stavbě prvních dvou bloků JE Temelín se na stavbě využívala dvě zdvihadla firmy PILSEN TOOLS s nosností 320 000 a 360 000 kg. Rovněž stripovací kleště pro manipulaci s ingoty do hmotnosti 120 000 kg jsou výrobkem naší společnosti.

Plánujete posílit globální pozici i v prostředí dnešního nevyzpytatelného hospodářského vývoje?

Ano. Technická úroveň a ustálené portfolio zákazníků nám do budoucna dává základ pro stabilní rozvoj naší firmy i v současné nelehké době.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz