LUKAS: Přeborník v broušení

Rozšiřování a inovace sortimentu je součástí každodenní činnosti firmy a značnou měrou přispívá k silné pozici, kterou si firma na evropském trhu vybudovala.

Firma LUKAS  CZ spol. s r.o. je sesterskou firmou německé společnosti LUKAS Erzett sídlící v Engelskirchen. Ve Skalné u Chebu vyrábí nástroje s brusivem na podložce. Nabízí ucelený sortiment nástrojů pro opracovávání svarů a ploch nejen na nerezových ocelích.

Skupina LUKAS vyrábí a prodává nástroje pro ruční broušení, řezání, frézování a leštění kovů, dřeva, plastů a kompozitů. Vyrábí rovněž speciální zakázkové nástroje pro osazení v průmyslových automatech. V portfoliu jsou také nástroje pro stavebnictví, zejména diamantové kotouče. V neposlední řadě vyrábí nástroje vhodné pro výrobu protetik a pro užití v podologii.

Mezi zákazníky společnosti LUKAS patří významné strojírenské, slévárenské, plastikářské, stavební a další výrobní a montážní podniky z celého světa. Mezi předními koncerny a firmami používající nástroje značky LUKAS v celé řadě odvětví jsou světově renomovaní výrobci jako Volkswagen, Daimler-Benz, ArcelorMittal, EADS-Aerospace, Lufthansa, Fiat, Iveco, Siemens, Škoda automobilová a.s., VW AG, Opel, Audi, BMW, Thyssen – Gruppe Pilsen Steel Plzeň, DURA Automotive, ZVVZ Milevsko, ČKD Kutná Hora, Zambelli, Vetropack  nebo Krupp - Hoesch AG.

Český LUKAS

„Závod LUKAS CZ se specializuje na výrobu nástrojů s brusivem na podložce. Vyrábíme brusné lamelové talíře, brusné lamelové kotouče, brusné lamelové vějíře na stopce a brusné čepičky.

Jsme také velkoobchod se sortimentem skupiny LUKAS, s technickými kartáči LESSMANN a  brusivem na podložce zn. VSM. V případě potřeby umíme nabídnout i jiný sortiment nástrojů pro konkrétního zákazníka,“ popisuje Ing. Tomáš Peták, prokurista a obchodní ředitel, zaměření českého závodu.

Zhruba polovina špičkových nástrojů pro broušení, frézování, řezání a leštění z dílny LUKAS CZ je určena pro tradiční obory jako je slévárenský a strojírenský průmysl nebo kovoobrábění. Pro oblast slévárenství vede v sortimentu mj.  typizované i na míru zhotovené nástroje jako jsou brousicí tělíska na stopce, brusné kotouče, brusné hrnce, brusné.

Druhou, dynamicky se rozvíjející polovinu výrobního sortimentu tvoří souhrnně výrobky pro automobilový průmysl, estetickou medicínu, pedikúru a manikúru, hodinářství, sklářský průmysl, stavebnictví, výrobce plastových dílů, e- komunální služby nebo dřevozpracující průmysl. LUKAS v souladu se změnami v poptávce průběžně diversifikuje do nových odvětví. Nástroje pro kompozitní materiály byly pro zajímavost použity v nejnáročnějších podmínkách například pro broušení lopatek větrných elektráren nebo u vrtulníků.

„Ve výrobním závodě ve Skalné probíhá výroba jednak s vysokým podílem ruční, jemné a na přesnost náročné, práce, jednak výroba na moderních poloautomatech a automatech. Výrobní prostory se průběžně rozšiřují,“ odpovídá obchodní ředitel na otázku, jak vypadá technické zázemí ve Skalné. „V současné době finišuje příprava výstavby nové logistické haly, přístavba technického zázemí, zkušebny a zkušebního a výukového centra,“ dodává.

Kdo umí, ten se prosadí

Pro sesterské společnosti český závod dodáváme zhruba 60 – 80 % produkce (v závislosti na sortimentu). Kvalitní produkce se samozřejmě neobejde bez kvalitních dodavatelů. „Náš podnik používá materiály a komponenty pro výrobu nástrojů od renomovaných evropských a světových  výrobců. Obchoduje s kvalitními nástroji a brusivem např. značek VSM, Lessmann a dalšími,“ říká obchodní ředitel.

V čem tkví jedinečné schopnosti a v čem je základ konkurenceschopnosti této rodinné, rychle rostoucí firmy? „Naší specialitou je řada patentovaných, jedinečných vysoce výkonných nástrojů. Nazýváme je iQ-linie. V našem novém katalogu pro rok 2015 je tento sortiment rozšířen vedle tradičních typů jako je SLTT Turbo, V2Power také o kotouč V4 master. To je přeborník v broušení svarů a hran,“ říká Ing. Peták. Rozšiřování a inovace sortimentu je součástí každodenní činnosti firmy a značnou měrou přispívá k silné pozici, kterou si firma LUKAS vybudovala a v budoucnu jistě u udrží.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz