Zprávy

Letos otevřela společnost Koh-i-noor v Rusku celkem 13 firem, do konce roku přidá další dvě. Společnost, která v Českých Budějovicích vyrábí výtvarné, školní a kancelářské potřeby, do Ruska vyváží 1000 druhů zboží.

Skupina Czechosloval Group pokračuje v koupi českých firem. Nyní se zaměřila na firmu Eldis, která  dodává letištní radary a CS Soft, dodavatele software na řízení letového provozu. Za obě dá skupina stovky milionů korun.

Za nejúspěšnější český start-up jsou světoví zájemci ochotni zaplatit částku převyšující deset miliard korun. Kiwi je nejrychleji rostoucí firmou v regionu střední a východní Evropy a je jednou z mála, která je plně zaměřená na globální trh.

Nejvýznamnější český výrobce krmiv pro psy a kočky Vafo, kterého vlastní a řídí podnikatel Pavel Bouška, koupil německého distributora Allco za desítky milionů eur. Firma se také připravuje na zahájení provozu nové továrny za čtvrt miliardy.

Kladenské společnosti Poldi se nepodařilo zajistit další financování, a půjde tak do konkurzu. Zhruba 150 zaměstnanců Poldi a její sesterské společnosti Poldi Trade čeká propouštění. Dluhy společnosti dosahují několika stovek milionů korun.

Poslední dvě z celkem patnácti portálových bran za 700 tisíc amerických dolarů dodala česká firma NUVIA výzkumnému ústavu KACST v Saúdské Arábii. Slouží k detekci radioaktivních materiálů v projíždějících nákladních a osobních automobilech.

Česká firma ZAT dodá svůj řídicí systém SandRA na jadernou elektrárnu Metsamor v Arménii, kde probíhá postupná modernizace bezpečnostních a ochranných systémů. Elektrárna svým výkonem pokrývá téměř polovinu elektrické spotřeby země.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz