Zprávy

Pro český Metrostav je severní Evropa stále významnějším trhem. Kromě tunelů tam postaví i most. Firma působí od roku 2006 na Islandu, nejnověji získala už čtvrtou zakázku v Norsku. Podíl Norska, Islandu a Finska na obratu Metrostavu byl loni pět procent.

Společnost Skanska prodala firmě CPOS závod Ocelových konstrukcí v Sadské na Nymbursku. Nový vlastník plánuje modernizaci. Závod v Sadské dodává ocelové konstrukce zejména velkým stavebním firmám v tuzemsku.

Společnost Hutní montáže začala pracovat na dvou zakázkách na papírenské technologie dohromady zhruba za 300 milionů korun. První ze zakázek pro papírnu ve Švédsku bude hotova v květnu, druhá, pro tuzemskou papírnu Mondi Štětín, na podzim příštího roku.

Zhruba 200 milionů korun investovala do rozšíření svého výrobního závodu v Hněvotíně na Olomoucku společnost Wanzl. V novém závodu budou soustředěna precizní výroba drátěných plochých dílů pro celou Evropu. Díky investici vznikne 140 pracovních míst.

Žďárský strojírenský a metalurgický podnik Žďas se bude podílet na stavbě plynové elektrárny Magboro s výkonem 90 megawattů (MW) v Nigérii. Dohodu podepsali zástupci Žďasu se společností Bresson SA během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Společnost Škoda Transportation vyhrála zakázku na dodávku třinácti tramvají pro Sofii. Jedná se o tramvaje ForCity Classic, které již slouží v provozu například v maďarské Miskolci nebo turecké Konye. Hodnota zakázky je zhruba 610 milionů korun.

Český výrobce Škoda JS a.s. dostane záruky od České exportní banky ve výši 24 milionů korun na vývoz technologií pro modernizaci arménské jaderné elektrárny Metsamor. Zakázka je úspěchem pro český energetický sektor.

COPYRIGHT 2012 businessleader.cz - Zpravodajský portál průmyslu a obchodu. ALL RIGHTS RESERVED
Vydává: Media Developments, s.r.o. | Email: info@businessleader.cz